Miasto godne pokazania

Powrót

 Wystawa poplenerowa XVIII Impresji Mikołowskich
Miasto godne pokazania
Impresje Mikołowskie

– To już tyle lat, że trudno o jakiekolwiek oceny. Każdy plener jest na swój sposób inny. Myślę, że tegoroczny także był udany, o tym zresztą świadczą obrazy – mówi Gerard Piszczek, kierownik organizacyjny Impresji Mikołowski, pleneru malarskiego odbywającego się każdego lata od 1991 roku.
– Jak co roku w lipcu mogliśmy się cieszyć gościnnością, cieszyć sobą i napawać się pięknem tego miasta – powiedziała komisarz pleneru Renata Bonczar.
W sobotę 29 listopada odbył się w MDK wernisaż wystawy poplenerowej.
– Uczestniczę w Impresjach Mikołowskich od sześciu lat – wspomina Franciszek Dziadek. – Zawsze maluję widoki z miasta i to nie dlatego, że tu mieszkam, ale dlatego, że jest ono godne pokazania. Kwiatki można malować wszędzie, a nazwa pleneru zobowiązuje.
W dwóch salach galerii można obecnie oglądać kilkadziesiąt płócien. Zróżnicowanie tematyczne oraz stosowanych technik jest przeogromne. Ekspozycja czynna będzie cały grudzień w godzinach otwarcia MDK. W styczniu pojedzie do Gliwic, w lutym do Olkusza, w marcu zobaczyć ją będzie można w czeskim Litovelu, a w kwietniu w Klimkovicach (Czechy) i w słowackiej Ilavie. Wystawie towarzyszy prezentacja prac powstałych podczas odbywającego się równocześnie z Impresjami Mikołowskimi pleneru młodych.
BOGDAN PREJS

apla

Uczestnikami tegorocznych Impresji Mikołowskich byli:
Renata Bonczar, Beata Ewa Białecka, Iwo Birkenmajer, Anna Bochenek, Iwona Cur, Franciszek Dziadek, Zbigniew Gorlak, Barbara Kasperczyk, Marcin Kołpanowicz, Krzysztof Pasztuła, Ryszard Rogala, Adam Romaniuk, Edyta Rutkowska, Krzysztof Rzeźniczek, Cora Sijstema, Mira Skoczek – Wojnicka, Piet Snellaars, Józef Stolorz, Stanisław Tabisz, Alina Tejcherowa, Janusz Trzebiatowski, Marta Węg, Joanna Wisławska i Leszek Żegalski.

 

Gazeta Mikołowska

Wszystkie publikowane przez nas w tej rubryce materiały można znaleźć w papierowej wersji w Gazecie Mikołowskiej, której redakcja portalu Rekomendacje.net bardzo dziękuje za ich udostępnienie.

 


>> RSS 2.0 feed. >> trackback >>

AddThis Social Bookmark Button

Comments are closed.