PATRONUJEMY

Powrót

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach.
Kurator: Beata Wąsowska
Mecenat wystawy: Soroptimist International klub w Tychach.
Oficjalna strona projektu: www.akcjasztuki.pl

Termin: 01 grudnia 2009 – 31 stycznia 2010
Miejsce: Galeria „Pod Dachem”, Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Beata Wąsowska zaprosiła do udziału w wystawie następujące artystki związane z Tychami: Agnieszka Czyżewska, Helena Golda-Błahut, Elżbieta Kuraj, Regina Lipecka, Ewa Matras, Katarzyna Nowak-Zagórska, Emilia Posyłek, Agata Tomiczek – Wołonciej, Halina Tymusz, Beata Wąsowska.

W każdy czwartek podczas trwania wystawy, czyli od 01 grudnia 2009 do 31 stycznia 2010, w galerii „Pod Dachem” odbywały się będą warsztaty artystyczne prowadzone przez biorące udział w wystawie artystki. Będą miały miejsce spotkania z wybitnymi kobietami oraz warsztaty dziennikarskie dla uczniów liceum ogólnokształcącego. Szczegółowy program będzie dostępny na internetowej stronie projektu.

malarstwo


Melancholia w Faustheim
Marian Sworzeń

„Śląsk” Wydawnictwo Naukowe, Katowice
Rozmowa z autorem dla GM, prowadzi Bogdan Prejs
Z recenzji
reportaż Bogdana Prejsa

Książka została nominowana do II edycji Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury „Cogito”. – więcej tu

„Melancholia w Faustheim” to powieść historyczna w siedmiu rozdziałach, której akcja umieszczona jest w Monachium na przełomie lat 1918/1919, w mieście objętym rewolucyjną gorączką. Na jej okładce wykorzystano sztych Albrechta Dűrera „Melancholia” z roku 1514.

Henryk Waniek: Ówczesne Monachium było (i takim pozostaje nadal) niewyczerpanym źródłem spraw wielkich i małych, a przede wszystkim znaczącą, międzynarodową metropolią, w której krzyżują się sprawy wykraczające daleko poza opłotki upadłego królestwa, a niebawem Wolnego Państwa Bawarii. […] Całość narracji staje się przez to ilustracją losów ludzi, reprezentujących różne szczeble drabiny społecznej, wplątanych w okrucieństwo dziejów, politycznego obłędu i powojennego kryzysu.


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button

Comments are closed.