Ile koloru jest w kolorze? Malarstwo Beaty Wąsowskiej

Przez najbliższe trzy tygodnie w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie będzie można podziwiać malarstwo Beaty Wąsowskiej.

Beata Wąsowska; contemporary art; sztuka współczesna; malarstwo współczesne, Akademia Sztuk Pięknych; Jerzy Duda-Gracz; Maciej Bieniasz; obraz; sztuka; art; painting;twórca;twórczość artystyczna

Wyróżniająca się kolorem twórczość jest próbą pokazania pozytywnych stron otaczającego nas świata. Napawające optymizmem obrazy zawsze przyciągają uwagę wielu miłośników sztuki.
Organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy, który odbędzie się 9 kwietnia 2015, o godz. 18.00 w Galerii Stuki Współczesnej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie, Rynek 19.
Beata Wąsowska studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach, w pracowniach malarstwa: profesora Jerzego Dudy-Gracza oraz profesora Macieja Bieniasza. Projektowanie graficzne książki w pracowni profesora Adama Romaniuka. Dyplom 1985. 1986 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Uprawia malarstwo.
Zrealizowała ponad 50 wystaw indywidualnych. Blisko 70 prezentacji w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Była gościem krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Darczyńcą wielu fundacji i aukcji malarstwa min.: Aukcja Polskiej Sztuki w Nowym Yorku, „Godula Hope”, „Bliźniemu swemu…”. Juror w konkursach plastycznych. Instruktor warsztatów artystycznych. Pomysłodawca, koordynator i kurator projektu artystycznego Akcja Sztuki oraz inicjator projektu Zielona Oś 2.0.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Prace w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i zagranicą.

Strona internetowa Beaty Wąsowskiej: www.beatawasowska.pl
Więcej informacji na temat prac artystki oraz wystawy:
Agnieszka Burek – 665 755 496,
Marcin Burek – 533 990 641


>> RSS 2.0 feed. >> Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button

Comments are closed.